Byki nadal rządzą na Wall Street

opublikowano: 03-07-2012, 19:49

Skrócona, ze względu na środowe święto narodowe (Dzień Niepodległości) sesja na Wall Street przyniosła kolejny wzrost giełdowych indeksów, w efekcie czego Amerykanie w dobrych nastrojach będą spędzać wolny dzień.

Wtorek nie zaczął się jednak zbyt obiecująco. Indeksy w pierwszej fazie handlu zniżkowały, co spowodowane było obawami związanymi z zapowiedzianą publikacją danych o zamówieniach. Po poniedziałkowym rozczarowaniu (chodziło o indeksy PMI i ISM), gracze woleli wykazać się większą ostrożnością i wstrzemięźliwością.

Tym razem jednak, mieli więcej szczęścia. Zarówno dane o zamówieniach w przemyśle, jak i o zamówieniach na środki trwałe nie tylko pokazały wzrost, ale i okazały się znacznie lepsze od szacunków specjalistów. To dało impuls do podbicia wycen akcji i indeksów, które do momentu prezentacji odczytów znajdowały się po czerwonej stronie rynku.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,56 proc. wskaźnik S&P500 rósł o 0,84 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,62 proc.

Najmocniejszymi branżami we wtorek była przemysłowa, technologiczna i surowcowa. W średniej Dow Jones ponad 1 proc. zyskiwały na wartości papiery Alcoa, Caterpillara i Chevron Corp.

Ponad 3,5-proc. zwyżką mogli cieszyć się udziałowcy Ford Motor po informacji, że dostawa samochodów osobowych i lekkich wozów dostawczych pod marką spółki przebiła oczekiwania w czerwcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Byki nadal rządzą na Wall Street