Czytasz dzięki

Campbell Soup notuje wyższe zyski w trakcie pandemii

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 03-09-2020, 13:58

Akcje Campbell Soup spadły o 1,4 proc. w handlu przedrynkowym, chociaż amerykańska firma produkująca zupy w puszkach, przekąski i proste posiłki odnotowała wzrost sprzedaży i zysków w ostatnim kwartale.

W czwartym kwartale fiskalnym firma osiągnęła zysk w wysokości 86 mln USD, czyli 28 centów na akcję. W analogicznym okresie ubiegłego roku była to strata w wysokości 8 mln USD, czyli 3 centy na akcję.

Campbell Soup
Zobacz więcej

Campbell Soup fot. Bloomberg

Z wyłączeniem pozycji jednorazowych, takich jak opłaty restrukturyzacyjne i korekty emerytalne, skorygowany zysk na akcję wzrósł z 42 do 63 centów, przekraczając szacunki analityków.

Wartość sprzedaży wzrosła o 18 proc. do 2,11 mld USD. To również wyższa kwota, niż wynikało z rynkowych prognoz. W pierwszym kwartale fiskalnym firma spodziewa się skorygowanego zysku na akcję w wysokości od 88 do 92 centów.

Akcje Campbell Soup zyskały 6,1 proc. od początku roku do środy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, MarketWatch

Polecane