Carlyle zamyka azjatycki fundusz

opublikowano: 07-05-2018, 14:07
aktualizacja: 07-05-2018, 14:11

Carlyle Group zamierza zamknąć swój największy w historii azjatycki fundusz private equity o wartości 6,5 mld USD, donosi Reuters powołując się na osoby związane ze sprawą.

Gigant segmentu private equity początkowo celował w fundusz o wartości 5 mld USD, ale podniósł swoje oczekiwania w reakcji na silne zainteresowanie ze strony inwestorów, znanych jako komandytariusze. Zbieranie funduszy może zostać zakończone już w tym miesiącu, powiedziało jedno z agencyjnych źródeł podkreślając, że termin zamknięcia może się zmienić.

Zainteresowanie inwestorów funduszami private equity skoncentrowanymi na Azji wzrosło wraz ze wzrostem wielkości transakcji po restrukturyzacji przedsiębiorstw, a globalne fundusze private equity notują systematyczne postępy na kluczowych rynkach, w tym w Chinach, Indiach i Japonii.

W ubiegłym roku rywal Carlyle'a, Bain Capital, prowadził największy w historii buyout z szacowaną na 18 mld USD transakcją zakupu działu produkującego chipy japońskiej Toshiby.

Ostatni fundusz Carlyle'a łączył okazje związane z wykupem i wzrostem. W 2017 r. Carlyle połączyło swoje azjatyckie oddziały wykupu i wzrostu.

Niezależnie od tego amerykański fundusz private equity zainicjował także proces pozyskania chińskiego funduszu juanowego o wartości 4 mld RMB (629 mln USD), który nakierowany byłby na inwestycje i oferty w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

W zeszłym roku łącznie 342 fundusze zebrały w Azji środki o wartości 107 mld USD, wynika z danych Preqin.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu