CBA wykonuje czynności procesowe w spółce współpracującej z GetBackiem

  • PAP
opublikowano: 30-05-2018, 14:12
aktualizacja: 30-05-2018, 14:13

CBA wykonuje w środę czynności procesowe w spółce współpracującej z GetBackiem; chodzi m.in. o zabezpieczanie dokumentów oraz danych elektronicznych na potrzeby prowadzonego śledztwa, powiedział PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

W środę w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że do budynku, w którym siedzibę ma zarząd spółki GetBack, weszli agenci CBA.

"Dzisiaj w GetBacku nie wykonujemy żadnych czynności. Wykonujemy dziś czynności w innej spółce, która współpracowała z GetBackiem, a mieści się w tym samym biurowcu" - powiedział PAP Kaczorek, pytany o te doniesienia.

Dodał, że chodzi m.in. o zabezpieczenie dokumentów oraz "danych elektronicznych" na potrzeby prowadzonego śledztwa. "Wykonujemy systematycznie czynności w miarę postępów śledztwa i potrzeb prokuratury" - zaznaczył.

Spółka GetBack zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Ze wstępnego sprawozdania finansowego grupy Getback wynika, że jej strata netto wyniosła w 2017 roku ok. 1,33 mld zł wobec 200 mln zł zysku w roku 2016. Wcześniej spółka podawała, że szacunkowa skonsolidowana strata netto za rok 2017 wyniesie ok. 1,2 mld zł.

Prokuratura Krajowa prowadzi obecnie, po zawiadomieniach Komisji Nadzoru Finansowego, śledztwo w sprawie GetBack. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro informował w ubiegłym tygodniu, że w Prokuraturze Krajowej powstał zespół, który ma zbadać sprawę GetBack.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy