CDA musi czekać na debiut

opublikowano: 19-11-2018, 22:00

Operator serwisu wideo miał pojawić się na NewConnect już miesiąc temu, ale musi tłumaczyć się zarządowi giełdy z oskarżeń o piractwo.

„CDA.pl jest najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce" — tak w opublikowanym na początku października dokumencie stowarzyszenie amerykańskich studiów filmowych MPAA określiło szykujący się do debiutu na NewConnect serwis z wideo na życzenie. Przedstawiciele spółki w oficjalnym stanowisku odnieśli się do zarzutów i podkreślali, że serwis działa zgodnie z prawem i walczy z nielegalnymi treściami, dodawanymi przez użytkowników.

Po tym, jak „PB” opisał w październiku
zarzuty amerykańskiej MPAA wobec CDA i stanowisko spółki kierowanej przez
Jarosława Ćwieka, dodatkowych wyjaśnień zażądała GPW.
Zobacz więcej

CDA musi czekać na debiut

Po tym, jak „PB” opisał w październiku zarzuty amerykańskiej MPAA wobec CDA i stanowisko spółki kierowanej przez Jarosława Ćwieka, dodatkowych wyjaśnień zażądała GPW. Fot. ARC

Sprawa odbiła się jednak na giełdowych planach spółki, która emisję akcji z myślą o NewConnect przeprowadziła rok temu.

28 września zarząd giełdy podjął uchwałę o dopuszczeniu akcji CDA do obrotu. 9 października CDA złożyło wniosek o wyznaczenie pierwszego dnia notowań na NewConnect na 18 października. To powinna być formalność, ale — jak poinformowała spółka w raporcie kwartalnym — „w konsekwencji publikacji prasowych w związku z raportem MPAA, GPW zwróciła się z prośba o przedstawienie wyjaśnień, które zostały niezwłocznie przedłożone".

„W związku z nowymi okolicznościami, które pojawiły się po podjęciu przez zarząd giełdy uchwały o wprowadzeniu akcji CDA do alternatywnego systemu obrotu, giełda podjęła czynności wyjaśniające, których treść oraz zakres objęte są tajemnicą zawodową" — informuje w odpowiedzi na nasze pytania Paweł Lasiuk, rzecznik GPW.

Biuro prasowe giełdy podkreśla, że CDA spełniło wszystkie warunki formalne, wymagane przed debiutem i przewidziane w regulaminie NewConnect, a zadaniem GPW nie jest ocena modelu działalności spółki.

„Na podstawie dostępnych informacji, w tym informacji przedstawionych w dokumencie informacyjnym, inwestorzy samodzielnie dokonują oceny ryzyka związanego z nabywaniem akcji emitenta. GPW nie jest uprawniona do dokonywania wiążącej oceny zgodności prowadzonej przez emitentów działalnościz przepisami prawa, gdyż takiej oceny mogą dokonywać jedynie właściwe organy państwa i sądy” — informuje Paweł Lasiuk.

Na pytanie o to, kiedy możliwy będzie debiut CDA na NewConnect biuro prasowe giełdy nie udzieliło odpowiedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu