Ceny ropy bez zmian

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 12-09-2003, 00:00

W czwartek zamiast spodziewanego wzrostu cen, notowania ropy zachowywały się dość stabilnie. Zupełnie innego rozwoju wydarzeń oczekiwali inwestorzy. Choć nikt nie liczył na nagły skok notowań z powodu drugiej rocznicy ataku na WTC, to wzrost cen ropy miał zapewnić niespodziewany spadek zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański Departament Energii podał, że zapasy ropy stopniały w ubiegłym tygodniu o 4,2 mln baryłek do 276,2 mln. Spadek rezerw zaskoczył analityków, którzy spodziewali się ich zwiększenia o prawie 800 tys. baryłek.

Zignorowanie przez rynek sygnałów świadczących o spadku zapasów może sugerować, że inwestorzy oceniają to zjawisko jako sytuację przejściową. Wkrótce wszystko może ulec znacznej poprawie za sprawą Iraku. Niektórzy już dziś zauważyli pewną poprawę sytuacji w tym kraju. To daje nadzieje na dość sprawne odbudowanie irackiego sektora naftowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy bez zmian