Ceny ropy zmierzają do trzeciej tygodniowej straty z rzędu

opublikowano: 25-11-2022, 17:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania ropy naftowej zmierzają do trzeciej tygodniowej straty z rzędu, ponieważ Unia Europejska waży wyższy niż oczekiwano pułap cenowy rosyjskiej ropy, a obawy o spowolnienie gospodarcze zagrażają perspektywom popytu – donosi agencja Bloomberga.

Ian Tuttle/Bloomberg

Kontrakty terminowe West Texas Intermediate wzrosły do poziomu powyżej 78 USD, przy niewielkich wolumenach utrzymujących się w piątek w przedziale 3 USD. Dyplomaci europejscy nadal prowadzą rozmowy na temat tego, jak surowy powinien być limit, podkreślając nieporozumienia między państwami członkowskimi. Negocjacje mają zostać wznowione w piątek wieczorem.

Rozmowy w sprawie limitów mają miejsce przed spotkaniem OPEC+ na początku przyszłego miesiąca. Ministrowie ropy Iraku i Arabii Saudyjskiej spotkali się w czwartek i powiedzieli, że grupa może podjąć dalsze kroki, jeśli będzie to konieczne do osiągnięcia stabilności na rynku.

Notowania ropy WTI wzrosły o 22 centy do 78,16 USD za baryłkę. Cena ropy Brent poszła w górę o 4 centy do 85,38 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Bloomberg

Polecane