Chińczycy wbrew zapowiedzi sprzedawali akcje Deutsche Banku

opublikowano: 23-04-2018, 07:30
aktualizacja: 23-04-2018, 07:32

HNA Group Co., jeden z największych akcjonariuszy Deutsche Banku, sprzedał część posiadanych akcji zaledwie dwa miesiące po tym jak deklarował, że nie ma takiego zamiaru.

HNA zmniejszyło zaangażowanie w Deutsche Banku z 8,8 proc. do 7,9 proc. Chińska spółka zadeklarowała, że nadal chce pozostać „dużym inwestorem” w największym niemieckim banku. To samo HNA deklarowało w połowie lutego kiedy zmniejszyło zaangażowanie w Deutsche Banku z 9,9 proc. do 8,8 proc. i zapowiedziało, że nie będzie już redukowało posiadanego pakietu akcji. Obecnie HNA tłumaczy, że sprzedawało akcje „z powodu obecnego otoczenia rynkowego”.

Chińska spółka, która od 2015 roku wydała ponad 40 mld USD na przejęcia na całym świecie, sprzedaje aktywa, bo potrzebuje zgromadzić 16 mld USD na rozwiązanie problemów finansowych w kraju. Spółka nie osiągała dostatecznych dochodów, aby pokryć koszt obsługi długu i spłacić krótkoterminowe zobowiązania, które w pierwszym półroczu ubiegłego roku wzrosły do 185 mld juanów (29 mld USD). HNA niedawno sprzedało m.in. akcje Hilton Worldwide Holdings. Łącznie w tym roku pozyskało w ten sposób już 12 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Chińczycy wbrew zapowiedzi sprzedawali akcje Deutsche Banku