„Chińska Tesla” otworzy montownię w Kanadzie

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 15-11-2017, 11:31
aktualizacja: 15-11-2017, 11:31

BYD, chiński producent aut elektrycznych, którego inwestorem jest m.in. Warren Buffett, chce otworzyć pierwszą montownię w Kanadzie w związku z oczekiwanym wzrostem popytu na pojazdy elektryczne dla biznesu i służb miejskich.

Spółka nazywania „chińską Teslą” planuje otwarcie fabryki niedaleko Ontario. Zatrudni w niej na początek ok. 40 osób. Rzecznik BYD Canada, Ted Dowling powiedział, że decyzja wiąże się zarówno z widocznym wzrostem popytu na auta dla elektryczne jak i z wprowadzonymi przez kanadyjskie prowincje zachętami podatkowymi. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Początkowo BYD chce składać w fabryce w Kanadzie auta  użytkowe o mniejszym zasięgi, np. śmieciarki czy samochody dostawcze. W przyszłości spółka może zatrudnić więcej osób i zwiększyć ofertę pojazdów, powiedział Dowling.

W 2013 roku BYD otworzyło fabrykę elektrycznych autobusów w Lancaster w Kalifornii. Początkowo zatrudniało w niej mniej niż 100 osób. Obecnie pracuje w niej 700 ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu