Czytasz dzięki

Chiny: Kara śmierci dla byłego szefa oddziału Banku Chin

(Marek Druś)
opublikowano: 12-08-2005, 14:16

Były szef oddziału Banku Chin w Hongkongu został skazany na karę śmierci za korupcję, poinformowała agencja Xinhua. Jej wykonanie odroczono na okres dwóch lat.

Były szef oddziału Banku Chin w Hongkongu został skazany na karę śmierci za korupcję, poinformowała agencja Xinhua. Jej wykonanie odroczono na okres dwóch lat.

Liu Jinbao, były prezes oddziału Banku Chin w Hongkongu został skazany za zdefraudowanie 7,52 mln juanów i przyjęcie łapówki wysokości 1,43 mln juanów. Nie był w stanie wyjaśnić pochodzenia znalezionych u niego 14,5 mln juanów. Do popełnienia przestępstwa miało dość w latach 1996-2003.

Kara śmierci z odroczeniem jest zwykle zamieniana przez chińskie władze na karę dożywocia. Warunkiem jest jednak współpraca z prokuraturą w sprawie pełnego wykrycia osób uczestniczących w przestępstwie.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane