Chiny: Rozpoczęła się budowa 104-piętrowego wieżowca w Kantonie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-12-2005, 07:16

W Kantonie na południu Chin rozpoczęła się budowa jednej z dwu bliźniaczych wież 104-piętrowego budynku, który ma dołączyć do najwyższych budowli świata.

W Kantonie na południu Chin rozpoczęła się budowa jednej z dwu bliźniaczych wież 104-piętrowego budynku, który ma dołączyć do najwyższych budowli świata.

    Jak podały w środę media chińskie, pierwsza połowa Bliźniaczych Wież Nowego Miasta Zhujiang (czyt.Dżu-dziang) będzie gotowa w 2010 roku. Realizacja projektu ma kosztować ponad 1,23 miliarda dolarów.

    Wieże Zhujiang będą mierzyć 432 metry i będą wyższe od najwyższego obecnie budynku w Chinach - Wieży Jinmao (Dzin-mao) w Szanghaju, mającej 421 metrów. Kantoński wieżowiec będzie jednak niższy od konstruowanego obecnie budynku Światowego Centrum Finansowego w Szanghaju, który planowo ma zostać ukończony w 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane