Chiny: Skorumpowani urzędnicy przegrali w kasynach ponad 2 mln EUR

PAP
opublikowano: 10-01-2009, 09:20

Kilkudziesięciu urzędników chińskich z  prowincji Guangdong (południe kraju) przegrało od 2003 r. ponad 20 mln juanów (2,15 mln euro) z pieniędzy publicznych w kasynach Hongkongu i Makau - poinformowały w sobotę media chińskie.

W sumie 53 urzędników z tej prowincji, która leży niedaleko Hongkongu i Makau, stanęło przed sądem i niektórzy zostali skazani na karę więzienia - poinformował zastępca sekretarza Komisji Dyscyplinarnej Komunistycznej Partii Chin w tej prowincji Zhao Zhenhua, którego cytuje dziennik "China Daily".

Urzędnik z miasta Foshan, Chen Zhiqiang, został w środę skazany na dożywocie za przepuszczenie 13 mln juanów z funduszy publicznych od 2005 do 2006 r. - informuje dziennik "Southern Metropolis News". Był on tak uzależniony od kasyna, że niekiedy jeździł do Makau 4 razy w tygodniu.

Wiceszefa KPCh w mieście Yunfu, Wu Xingkui, skazano natomiast na 4 lata pozbawienia wolności za przegranie ponad 2 mln juanów w ciągu 18 miesięcy. Na ironię zakrawa fakt, że Wu kierował kilkoma operacjami przeciwko pornografii, narkotykom i właśnie hazardowi. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane