CME przenosi swój rynek z Londynu

opublikowano: 06-11-2018, 19:20

CME Group przenosi swój europejski rynek krótkoterminowego finansowania, największy w regionie, poza Londyn. Operator giełdy chce zagwarantować kontynentalnym firmom, że będą mogły z niej korzystać, jeśli nie dojdzie do porozumienia ws. brexitu.

Decyzja, która została podjęta przed przejęciem przez CME działalności od NEX Group w zeszłym tygodniu, jest pierwszym przykładem wielkiego rynku finansowego opuszczającego Wielką Brytanię Podczas gdy każdy duży system obrotu stworzył specjalny podmiot regulowany w UE z powodu brexitu, BrokerTec – pod tą nazwą znany jest operator - jako pierwszy przenosi istniejący rynek z Londynu do miasta na kontynencie. Na swoją działalność wybrał holenderski Amsterdam.

City of London
Zobacz więcej

City of London fot. Bloomberg

Wszystkie nasze denominowane w euro obligacje i repo przeniesiemy do Amsterdamu – powiedział John  Edwards, dyrektor zarządzający BrokerTec Europe. Dodaje, że "firma nie widzi żadnych korzyści z podziału puli płynności. 

Nasza firma z Wielkiej Brytanii nie będzie mogła świadczyć usług europejskim klientom – wyjaśnia Edwards.

Średnia miesięczna wartość tego rynku szacowane jest na około 240 mld USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu