Co robić, żeby twoje dziecko odniosło sukces finansowy

opublikowano: 14-07-2019, 22:00

Wyniki badań opublikowanych w „Journal of American Medical Association Psychiatry” mogą okazać się nieocenioną wskazówką dla rodziców — napisał portal CNBC.

Okazuje się, że jest jedna cecha, która może determinować to, ile pociecha będzie zarabiać w przyszłości. Kluczowa jest obserwacja — te, które wykazują się tzw. nieuważnością, często później, w wieku 30-35 lat, zarabiają stosunkowo mało. Naukowcy przeanalizowali kwestionariusze dotyczące około 2,8 tys. przedszkolaków z prowincji Quebec w Kanadzie, wypełniane przez nauczycieli w latach 1980-81. Na tej podstawie dokonali oceny behawioralnej każdego dziecka i zestawili ją z ich zeznaniami podatkowymi z lat 2013-15. W ten sposób mogli stwierdzić, czy i jakie cechy obserwowane w dzieciństwie korelują z zarobkami tuż po trzydziestce (metodami statystycznymi wykluczyli wpływ poziomu IQ i niekorzystnej sytuacji rodzinnej). Okazało się, że jedyna cecha, która determinuje zarobki u obu płci, to nieuważność.

Dzieci, które w przedszkolu wykazywały się wysoką nieuważnością, miały potem niższe dochody. W przypadku mężczyzn — o 1,3 tys. USD, a w przypadku kobiet — o ponad 900 USD w stosunku do średniej. Natomiast dzieci, których zachowania nie wykazywały tej cechy, zarabiały więcej aż o ponad 3 tys. USD (mężczyźni) i 1,9 tys. USD (kobiety). Specyficzne zachowania, które składają się na niską uważność (lub jej brak), to buntownicza postawa (np. nieposłuszeństwo, obwinianie innych), nadaktywność (np. zbyt duża ruchliwość), lęk (płaczliwość, zamartwianie się) i agresja fizyczna (np. tendencja do bójek, szykanowanie rówieśników i dorosłych).

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy