Coca-Cola przebiła oczekiwania

opublikowano: 24-04-2018, 19:07

Koncern Coca-Cola, największy na świecie producent napojów spożywczych pochwalił się wynikami, które okazały się lepsze od oczekiwań analityków, donosi Reuters. Wsparciem dla wyników amerykańskiego potentata był wyższy popyt na Coke Zero Sugar i nowe smaki pod marką Diet Coke.

W pierwszym kwartale 2018 r. zysk netto producenta takich napojów jak m.in. Fanta i Sprite wzrósł do 1,37 mld USD co daje 32 centy na akcję z 1,18 mld i 27 centów rok wcześniej. Bez uwzględniania czynników o charakterze jednorazowym zysk sięgnął 47 centów na akcję przy medianie prognoz analityków o 1 cent niższej.

Coca-Cola
Zobacz więcej

Coca-Cola fot. Bloomberg

Choć przychody netto zmniejszyły się o 16 proc. do poziomu 7,63 mld USD z uwagi na zbycie działalności związanej z butelkowaniem, okazały się i tak o około 300 mln USD wyższe od projekcji.

Ogółem sprzedaż organiczna, która nie uwzględnia zysków z akwizycji lub dezinwestycji zwiększyła się w pierwszych trzech miesiącach tego roku o 5 proc. zaś wolumen sprzedaży wzrósł o 3 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Coca-Cola przebiła oczekiwania