Codete jedną z najszybciej rozwijających się firm IT w Polsce

  • Materiał partnera
opublikowano: 15-02-2019, 11:01

Codete konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynkach międzynarodowych nie tylko dostarczając zespoły IT dla najbardziej wymagających klientów, ale także zapewniając doradztwo oraz wsparcie rozwoju biznesu poprzez innowacje. Od wielu lat firma jest niezawodnym partnerem i dostawcą strategii informatycznych z obszaru nowych technologii.

Rok 2018 był dla Codete bardzo udany. Polska firma technologiczna uplasowała się na 5 pozycji wśród małopolskich firm i równocześnie na 69 pozycji wśród prawie 4500 firm w rankingu Gazele Biznesu 2018. W analizowanym przez Coface okresie wzrost przychodów Codete wyniósł 283%, a sprzedaż na koniec 2017 roku wyniosła 16.1 mln złotych.

Firma została założona w 2010 roku przez Karola Przystalskiego pełniącego dziś funkcję CTO. Karol Przystalski stworzył w Codete dział badawczy pracujący nad zastosowaniem technologii Data Science, Big Data i Blockchain. Obecnie współwłaścicielami i członkami Zarządu są również Artur Olechowski, w firmie odpowiedzialny za rozwój biznesu i dział sprzedaży oraz Grzegorz Śmiałek, który reprezentuje dział finansów i human resources. Firma posiada biura w Krakowie, Lublinie oraz w Berlinie i koncentruje się na wsparciu digitalizacji przedsiębiorstw oraz wdrożeniu w nich innowacji w zakresie IT.

Przyszłość firmy to rozwój biznesu w obszarze Data Science, ML i AI

Codete specjalizuje się we wdrażaniu zaawansowanych technologii ​dla klientów z USA i regionu DACH. Firma współpracuje z globalnymi markami, do których należą m.in. BMW, Daimler, Kia Motors, HSBC, Motorola czy Deloitte. Codete jest również partnerem technologicznym dla licznych startup’ów z Berlina, Londynu czy Nowego Jorku. ​Strategia, która sprawiła, że spółka urosła do aktualnych rozmiarów skupiała się na innowacyjności, partnerskiej relacji z klientami oraz koncentracji na szytych na miarę, multidyscyplinarnych zespołach informatycznych.

“W Codete wspierając światowe marki w zakresie IT łączymy innowacje z realizacją celów biznesowych. Najważniejsze jest dla nas wytworzenie realnej przewagi konkurencyjnej dla naszych klientów. Od początku istnienia firmy stawiamy na połączenie jakości z dynamiką działania oraz zwinnym podejściem do wyzwań jakie stawia szybko zmieniający się, globalny rynek IT. Taka strategia jest z pewnością naszą przewagą konkurencyjną.”

Artur Olechowski, Managing Director

Własny Ekosystem i dział badawczy R&D

Wieloletnie doświadczenie i współpraca z międzynarodowymi markami pozwoliła firmie na stworzenie działu R&D. Dział badawczy Codete tworzą konsultanci i programiści specjalizujący się w najnowszych technologiach. Zespoły koncentrują się wokół metod Machine Learning, Data Science i Big Data oraz zastosowań rozproszonych baz danych typu Blockchain. Firma współpracuje także z wieloma instytucjami naukowymi, m.in Stanford University, z którym prowadzi szereg projektów badawczych.

Największą wartością firmy są pracownicy

“Widząc ogromny potencjał wśród naszych pracowników i rozwój w sektorze IT, postanowiliśmy otworzyć nasze kolejne oddziały, w Lublinie, Wrocławiu oraz w Berlinie. Wszystko dzięki naszemu pracownikowi, który w 2016 zadecydował o powrocie w rodzinne strony. Wtedy podjęliśmy decyzję, aby otworzyć nasze drugie biuro i postawiliśmy na Lublin.”

Karol Przystalski, CTO

Jest to dowód na to, że w firmie największą wartością są pracownicy oraz ich rozwój, zarówno zawodowy jak i osobisty. Obecnie w Codete pracuje ponad 130 osób i liczba ta stale się powiększa. Do końca roku firma planuje zatrudnić kilkadziesiąt nowych osób.

Oprócz możliwości pracy w ciekawych projektach informatycznych, Codete oferuje pracownikom szereg dodatków, takich jak szkolenia wewnętrzne, wyjazdy zagraniczne, możliwość zmiany projektów i technologii. Firma kładzie szczególny nacisk na możliwość wymiany wiedzy między pracownikami, a także wspiera wiele inicjatyw wewnętrznych.

Codete stawia na edukację w branży IT

Rozwój osobisty i wewnętrzne dzielenie się wiedzą są częścią kultury firmy. ​Łącząc doskonałą znajomość rynku IT z doświadczeniem akademickim, Codete postanowiło opracować autorskie szkolenia i warsztaty skupiające się na najnowszych technologiach. Treningi, które oferuje firma są prowadzone przez doświadczonych programistów oraz ekspertów w swoich dziedzinach. Codete koncentruje się głównie na dedykowanych szkoleniach dla pracowników korporacji i innych firm z branży IT. Oferta kierowana jest także do indywidualnych osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wybranych technologii. W ofercie szkoleń Codete można znaleźć profesjonalne treningi z zakresu Big Data i Data Science, Machine Learning oraz Blockchain. Oprócz szkoleń firma podejmuje działania, które uwzględniają istotny work-life balance w pracy.

"To pracownicy tworzą firmę, a rozumiejąc potrzeby każdego z nich, staramy się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. ​Z każdym rokiem stajemy się atrakcyjniejszym pracodawcą zarówno dla doświadczonych programistów jak i dla początkujących inżynierów, zapewniając wszystkim wręcz nieograniczone możliwości rozwoju."

Grzegorz Śmiałek, Managing Director

 

Międzynarodowe marki na konferencji organizowanej przez Codete

Pod koniec 2016 roku Codete zorganizowało swoją pierwszą konferencję technologiczną w Krakowie, CodeteCON. To jednodniowe wydarzenie dedykowane społeczności IT, które organizowane jest cyklicznie w Krakowie oraz w Lublinie.

,,CodeteCON to inicjatywa jednego z naszych pracowników, który postanowił podzielić się wiedzą z zakresu programowania i technologii wśród programistów. Pierwszą edycję zorganizowaliśmy w swoim biurze i byliśmy mile zaskoczeni pozytywnym odzewem.Zdecydowaliśmy się na organizację otwartej konferencji, która zrzesza fanów i entuzjastów nowych technologii i teraz wiemy, że był to bardzo dobry pomysł. Konferencja CodeteCON na stałe wpisała się w cykl życia firmy. Teraz mocno stawiamy na dzielenie się wiedzą w różnych miastach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.”
Karol Przystalski, CTO

Doskonałe relacje z naszymi klientami pozwoliły Codete na zorganizowanie kolejnej edycji, tym razem o międzynarodowym charakterze. Firma zaprosiła najlepszych ekspertów, partnerów i klientów z rejonu DACH, Włoch czy Holandii do aktywnego udziału w konferencji. Na scenie goszczono reprezentantów takich firm jak Deloitte, Capgemini, Spryker System, Blinkist, ING, czy Facebook. To dzięki inspirującym wystąpieniom oraz ekspertom branżowym firma odniosła kolejny sukces.

Koncentracja na zagranicznych rynkach to cel na kolejne lata

Wyniki biznesowe firmy Codete są niezwykle obiecujące. Realizacja strategicznych celów związanych z dalszą ekspansją międzynarodową przebiegała zgodnie z założeniami, a szacowane przychody za 2018 przekraczają 20 mln złotych. Zarząd Codete planuje utrzymanie dynamiki wzrostu w kolejnych latach na dotychczasowym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane