Comarch wesprze BP Espana

ZŁO
opublikowano: 14-06-2006, 00:00

Comarch zbuduje hurtownie danych dla BP Espana, spółki należącej do jednego z największych koncernów paliwowych na świecie. Platforma Comarch Business Intelligence integrować będzie dane odnoszące się do sprzedaży paliwa i produktów dostępnych na poszczególnych stacjach spółki, pozwalając na zarządzanie informacją i analizę rentowności.

— Planowane w nieodległym czasie zakończenie tego wdrożenia stanie się pierwszym przystankiem na drodze do podboju rynków Europy Zachodniej. Cieszymy się, że rozpoczynamy ekspansję zagraniczną tego produktu od tak poważnej referencji — mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.

Wdrożony system zawierać będzie moduł DataWarehouse Manager, który wykorzystując mechanizmy SQL Server 2005 ma pozwolić na zautomatyzowanie procesu tworzenia hurtowni danych i uprościć późniejszą administrację. Narzędziem użytkownika końcowego będzie arkusz kalkulacyjny MS Excel łączący się bezpośrednio z obszarami analitycznymi MS OLAP. Zastosowanie tej aplikacji pozwoli na szersze wykorzystanie hurtowni danych w codziennym raportowaniu spółki. Dzięki połączeniu z hurtownią ma zostać znacznie skrócony czas potrzebny do przygotowania raportów i zestawień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Comarch wesprze BP Espana