Czeskie ministerstwo odwołało rozmowy z NWR

Skala pomocy wnioskowana przez koncern górniczy New World Resources (NWR), mająca pomóc przetrwać załamanie cen węgla zmusiła czeskiego ministra przemysłu do odłożenia rozmów na temat jego przyszłości, które wstępnie były zaplanowane na środę, informuje Reuters.

Dokument do którego dotarła agencja opisuje kilka możliwych opcji, w tym szybkie lub powolne wyłączanie działalności, podział na firmy przynoszącą straty i rentowną, fuzje z producentami stali lub koncernami energetycznymi, na sprzedaży części aktywów kończąc.

Firma, która prowadzi cztery kopalnie węgla koksującego i opałowego w pobliżu polskiej granicy odnotowała spadek cen węgla koksującego o połowę w ciągu ostatnich czterech lat i ostrzega, że w trzecim kwartale 2016 r. może jej zabraknąć pieniędzy.

Wartość spółki obniżyła się do zaledwie 35,50 mln USD z 3,5 mld jakie firma miała w trakcie oferty IPO w 2008 r. Zadłużenie w trzecim kwartale 2015 r. kształtowało się na poziomie ponad 321 mln EUR. 

Notowania akcji NWR na warszawskiej giełdzie:

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czeskie ministerstwo odwołało rozmowy z NWR