Daly z Fed: polityka monetarne nie jest w stanie pomóc ekologii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 22-10-2021, 21:48

Mary Daly, przewodnicząca Banku Rezerw Federalnych z San Francisco uważa, że polityka monetarna nie jest w stanie nic zrobić by złagodzić zmiany klimatyczne lub zrównoważyć ryzyko klimatyczne, informuje Reuters.

Mary Daly
Mary Daly
fot. David Paul Morris/Bloomberg

Zdaniem przedstawicielki władz monetarnych, mimo braku narzędzi, czy możliwości podejmowania stosownych w danym kierunku decyzji, banki centralne muszą uwzględniać ryzyko klimatyczne w swoich prognozach gospodarczych i perspektywach długoterminowych.

Kwestie klimatyczne, nie są głównym problemem z jakim musi mierzyć się bank centralny ani nie stanowią dla niego mandatu. Jednak jednym z głównych naszych zadań jest zagwarantowanie tego, że banki będą dobrze przygotowane na bezpośrednie ryzyko związane z niekorzystnymi warunkami pogodowymi i przejścia na nowe źródła energii – powiedziała Daly.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane