Dane o wzroście PKB poprawiły nastroje

Marek Druś
28-06-2002, 00:00

Amerykańscy inwestorzy rozpoczęli czwartkową sesję w doskonałych nastrojach. Koniunkturę poprawił Departament Handlu informując, że PKB USA w pierwszym kwartale wzrósł o 6,1 proc., a nie jak wcześniej podawano 5,6 proc.

W trakcie sesji optymizm nieco przygasł z powodu spekulacji o kolejnych skandalach księgowych w amerykańskich spółkach. Zawieszono obrót akcjami General Motors po wzroście podaży, wywołanej pogłoskami o wszczęciu dochodzenia, które ma wyjaśnić nieprawidłowości w jego raportach finansowych. Spółka zaprzeczyła tym doniesieniom, jednak jej strata przekroczyła 4 proc.

Ostatecznie zwyciężył optymizm i indeksy zakończyły dzień na plusie. Największym popytem cieszyły się akcje spółek najmocniej przecenionych. W górę poszła też wycena Motoroli. Producent komórek potwierdził prognozę wyników i zapowiedział zwolnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dane o wzroście PKB poprawiły nastroje