DB i DI BRE prognozują: grupa KGHM poniosła straty w III kwartale

Przemek Barankiewicz
04-11-2002, 14:02

Jednostkowy wynik KGHM w III kwartale może być dobry, jednak rezultaty Telefonii Dialog doprowadzą do 28 mln zł skonsolidowanej straty netto – oceniają analitycy Deutsche Banku w raporcie z 24 października. Odmiennego zdania jest DI BRE Banku, który w raporcie z 25 października prognozuje słabe wyniki operacyjne i 23 mln zł straty netto na poziomie jednostkowym.

- W ostatnim kwartale znacząco wzrosły przychody grupy, które szacujemy na 1 388 mln zł. To efekt wyższej produkcji miedzi, poprawy wydajności i 3-proc. zwyżki cen miedź. Efekty przynosi także kontrola kosztów – komentuje Jacek Radziwilski z DB.

Zdaniem DI BRE, za słabymi wynikami kwartalnymi przemawia niska cena miedzi i srebra, wypłata premii dla pracowników i koszty remontu pieca hutniczego.

- Stoi to w sprzeczności z prognozą zarządu, który zakłada wypracowanie 141 mln zł zysku netto – czytamy w raporcie DI BRE.

KGHM, który w III kwartale 2001 r. zanotował 4,4 mln zł straty netto jednostkowej i 81 mln zł straty skonsolidowanej, poda swe wyniki 4 listopada (jednostkowe) i 14 listopada (skonsolidowane).

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DB i DI BRE prognozują: grupa KGHM poniosła straty w III kwartale