Delphi chce wydać 170 mln zł

Małgorzata Grzegorczyk ,Paweł Janas
opublikowano: 30-04-2010, 06:52

Amerykanie myślą o zatrudnieniu 260 osób w  Błoniu pod Warszawą.

Niedawno sprzedawali zakłady, teraz inwestują. I wybierają między Polską, Chinami, Brazylią oraz Indiami.

Na początku tygodnia informowaliśmy, że General Motors może zainwestować w Gliwicach ponad 320 mln zł. Teraz mamy informację o kolejnej inwestycji motoryzacyjnej, na jaką ma szansę Polska. Nad projektem za 168 mln zł zastanawia się koncern Delphi. W fabryce w Błoniu koło Warszawy miałoby powstać aż 256 miejsc pracy. Przedstawiciele polskiego Delphi ostrożnie komentują te informacje.

— Delphi ma w planach rozwój produkcji najnowocześniejszych podzespołów samochodowych, które spełniają wymagania najnowszej generacji norm dotyczących emisji zanieczyszczeń EUR 6. W związku z tym firma naturalnie rozważa różne miejsca lokalizacji dla produkcji tak nowoczesnych technologii — mówi enigmatycznie Dariusz Adamek, dyrektor Delphi Poland.

Amerykanie rozważają jeszcze lokalizacje w Chinach, Brazylii i Indiach. PAIIZ zachęca do inwestycji w Polsce grantem 2,5 mln zł. Programowi wieloletniemu sprzeciwia się Ministerstwo Finansów, ale resort gospodarki obiecuje walczyć o wsparcie.

— Sprzeciw MF nie upoważnia nas do zakończenia prac. Minister gospodarki przedstawi ten projekt na posiedzeniu rządu i wystąpi o zgodę do premiera — zapowiada Rafał Baniak, wiceminister gospodarki.

Więcej w piątkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk ,Paweł Janas

Polecane