Deutsche Bank radzi ignorować „obsesję” Trumpa na punkcie Amazon

opublikowano: 29-03-2018, 15:25
aktualizacja: 29-03-2018, 15:28

Prezydent Donald Trump może mieć „obsesję” na punkcie Amazon, ale to nie oznacza pewnych działań przeciwko tej spółce, przekonują analitycy Deutsche Banku.

Niedawno amerykańskie media informowały, że prezydent Donald Trump „chce się wziąć” za Amazon po tym jak na dominację giganta e-commerce skarżyli się mu właściciele tradycyjnych biznesów handlowych. Wśród rozważanych rozwiązań ma być zmiana zasad opodatkowania e-handlu, twierdzą anonimowi informatorzy. 

- Dostrzegamy niewielkie ryzyko, że prezydent może użyć agresywnego języka do krytyki Amazon i potencjalnie postawić kilka barier przed spółką – głosi raport Deutsche Banku. 

W czwartek prezydent Trump napisał na Twitterze, że Amazonpłaci niewielkie, albo żadne podatki stanowe. W reakcji na ten wpis akcje spółki wyraźnie staniały.

- Potencjalne szkody wynikające z gniewu prezydenta są dużo mniejszym zagrożeniem, przynajmniej w krótkim terminie, niż to jakie Cambridge Analytica stanowi dla Facebooka – głosi raport Deutsche Banku. - Amerykański Departament Sprawiedliwości skupia się na skutkach dla konsumentów, a nie dla konkurentów kiedy ocenia sprawy antytrustowe. Biorąc pod uwagę, że Amazon ma pozytywny wpływ na konkurencję i konsumentów wydaje się, że jest mało prawdopodobnym celem – dodaje. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu