Deutsche Telekom szykuje sprzedaż holenderskiego oddziału

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-01-2021, 09:29

Niemiecki potentat rynku telekomunikacyjnego Deutsche Telekom przygotowuje sprzedaż swojej spółki zależnej, T-Mobile Netherlands, informuje Reuters powołując się na dziennik finansowy Financieele Dagblad.

Jeden z punktów stacjonarnych T-Mobile, operatora należącego do Deutsche Telekom
Jeden z punktów stacjonarnych T-Mobile, operatora należącego do Deutsche Telekom
Daniel Acker

Holenderska gazeta twierdzi, że operator telefonii komórkowej miałby trafić w ręce inwestorów private equity, zaś wartość potencjalnej transakcji szacowana jest w przedziale od 4 do 5 mld EUR.

Z uwagi na przepisy antymonopolowe w grę nie wchodzi sprzedaż aktywów dwóm innym operatorom w Holandii, koncernowi KPN i joint venture VodafoneZiggo założonego przez Vodafone i Liberty Global.

To kolejna próba sprzedaży holenderskiego oddziału przez Deutsche Telekom. W 2015 r. skończyła się ona fiaskiem, jednak od tamtej pory T-Mobile Netherlands mocno się rozwinął m.in. dzięki przejęciu w 2018 r. holenderskiego biznesu szwedzkiego operatora Tele2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane