DM Millennium obniżył wycenę akcji ING Banku Śląskiego

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-03-2003, 14:06

Jako fatalne określili wyniki ING BSK analitycy DM Millennium. W raporcie z 21 lutego obniżyli oni wycenę akcji spółki z 345 do 329 zł. Jednocześnie mocny spadek kursu banku na GPW skłonił specjalistów do podwyższenia rekomendacji dla jego akcji do NEUTRALNIE ze SPRZEDAJ.

- Wynik odsetkowy banku w IV kwartale ukształtował się na poziomie niewiele odbiegającym od osiąganego w poprzednich okresach. Pomimo niewielkiego wzrostu przychodów z tytułu prowizji (4,1% w stosunku rocznym) słabszy niż w poprzednich kwartałach wynik z pozycji wymiany (spadek o 19%) sprawił, że wynik na działalności bankowej spadł w ciągu roku o ponad 12%. Biorąc pod uwagę, że IV kwartał jest najlepszym okresem dla banków, wynik o ponad 6% niższy niż średnia z poprzednich 3 kwartałów nie napawa optymizmem – ocenia Marcin Materna, autor raportu.

Analityk zwrócił uwagę na tradycyjny wzrost kosztów działalności banku w ostatnim kwartale roku oraz utworzenie dodatkowych rezerw (udział kredytów zagrożonych w portfelu wzrósł do 26,5 proc.). W kolejnych latach niższe odpisy na rezerwy powinny poprawić zyskowność banku.

- Nie spodziewamy się znacznej poprawy wyników operacyjnych, ponad te wynikające ze wzrostu skali działalności - już obecnie spółka jest jedną z najlepszych banków sektora jeśli chodzi o stosunek przychodów do skali działalności. Bardzo dobra oferta detaliczna (karty kredytowe, produkty hipoteczne), a także rozwinięta działalność na rynku korporacyjnym nie daje prostych możliwości zwiększenia przychodów. Także po stronie kosztów nie można spodziewać się znacznych oszczędności – kontynuuje analityk.

Raport radzi skorzystać ze spadku kursów banku, który nastąpi wraz ze sprzedażą ponad 1,6 mln akcji przez ING Group, która nastąpi w II półroczu.

Rekomendację wydano przy kursie 305,5 zł. W czwartek po 13 GPW wyceniała akcje banku na 320 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / DM Millennium obniżył wycenę akcji ING Banku Śląskiego