Do mediów publicznych trafi dodatkowe 36 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2005, 17:09

Do Polskiego Radia i TVP trafi do końca roku, oprócz wpływów abonamentowych, dodatkowo ponad 36 mln zł -poinformował PAP we worek rzecznik przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Rafał Rastawicki.

 Do Polskiego Radia i TVP trafi do końca roku, oprócz wpływów abonamentowych, dodatkowo ponad 36 mln zł -poinformował PAP we worek rzecznik przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Rafał Rastawicki.

    Są to zaległe środki z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Ponieważ kombatanci są zwolnieni z opłat abonamentowych, refunduje je Urząd. W 2002 r. Urząd nie uiścił należności; zrobił to dopiero teraz.

    KRRiT będzie przekazywać co miesiąc mediom publicznym po 3 mln zł z tej sumy. 60 proc. z tej kwoty trafi do TVP, a 40 - do Radia.

    Podczas wtorkowego posiedzenia członkowie KRRiT zapoznali się z wnioskami o przyznanie środków pozaabonamentowych (to m.in. środki z odsetek za zwłokę w płaceniu abonamentu radiowo-telewizyjnego) poszczególnym nadawcom publicznym.

    Według Rastawickiego, zgłoszono zapotrzebowanie na sfinansowanie w tym roku projektów na łączną sumę ponad 28 mln zł. KRRiT dokonuje obecnie podziału środków za okres od listopada 2004 do stycznia 2005 w wysokości około 2 mln zł. Kolejnego podziału za okres od lutego do lipca dokona w sierpniu br. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane