Dobre nastroje na rynku NewConnect

IPO.pl
opublikowano: 14-04-2008, 21:21

Dzisiejsza sesja przebiegła bardzo pozytywnie na rynku NewConnect. Indeks NCX zyskał dziś 3,51%, osiągając ostatecznie wartość 88,49 pkt., natomiast obroty wyniosły ponad 8 mln złotych (liderem pozostaje spółka Divicom 1457.25 tys. zł).

Dzisiaj wrosła wartość akcji 25 spółek, natomiast 12 spadła, a 6 nie zmieniła się. Największymi beneficjantami dzisiejszych wzrostów okazały się spółki LUG oraz MERA, które wzrosły dziś o odpowiednio 20,00% oraz 19,74%. Tuż za nimi znalazły się BLUMERANG PRE IPO (19,64%) oraz prawa do akcji spółki MARSOFT (19,09%), a także BLUPREIPO-PP (18,9%).

W dniu dzisiejszym akcje 12 spółek straciły na wartości. Najbardziej stracili posiadacze praw do akcji dzisiejszego debiutanta spółki  PRAGMA INKASO (-19,41%). Cena emisyjna akcji spółki wyniosła 8,5 zł, a ich kurs kilka minut po otwarciu osiągnął poziom 8,6 zł za walor. Spółka pozyskała z emisji 6,8 mln zł. Jak poinformowano w komunikacie, środki pozyskane z rynku NewConenct spółka przeznaczy na zwiększenie kapitału obrotowego oraz na rozbudowę sieci sprzedaży na północy kraju, a przez to także dalsze zwiększenie udziału w rynku.

W dniu dzisiejszym stracili także właściciele praw do akcji INFOSYSTEMS (-10,72 %) oraz akcji spółki  INDEX COPERNICUS (-10,48%).

W środę miną dwa tygodnie od momentu, gdy do spółek notowanych na alternatywnym parkiecie dołączyła zajmująca się produkcją oraz sprzedażą (detaliczną i hurtową) gier komputerowych spółka NICOLAS GAMES(-2,7%). Dziś firma podała wyniki finansowe po  pierwszym kwartale 2008 roku. Spółka zrealizowała przychody ze sprzedaży (i zrównane z nimi) w wysokości 1 908 tys. zł. Zysk netto wyniósł 248 tys. zł.

Widać wyraźnie, że rynek cieszy się zainteresowaniem, co bardzo dobrze wróży jego przyszłości. Czy jednak NewConnect rozwija się w dobrym kierunku? Według Adama Guza, Prezesa Zarządu spółki GoAdvisers – Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConenct, dotychczasowy rozwój małego rynku należy uznać za sukces. „Nie wszystko oczywiście działa i funkcjonuje bezproblemowo ale ogólna ocena jest pozytywna. Ilość debiutów, jakość większości spółek, zwiększające się obroty to na pewno atuty. Pierwsze przejęcie jakie ma miejsce na NC na pewno jest jedną z lepszych wiadomości jakie ostatnio napłynęły z NC” – dodaje. Zdaniem Guza, jakość nowych debiutantów oraz sukcesy dotychczasowych emitentów spowodują wzrost ich wartości, co pociągnie za sobą wzrost wskaźnika.

Agnieszka Grabuś, IPO.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IPO.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dobre nastroje na rynku NewConnect