Dobre wiadomości z USA pociągnęły Europę w górę

Marek Druś
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Seria dobrych wiadomości z USA zniwelowała wiadomość o wzroście inflacji w Eurolandzie do najwyższego poziomu od 16 lat. Inwestorzy ze Starego Kontynentu mocniej reagowali na wiadomości o zgodnych z prognozami lub lepszych od nich wynikach Intela, JP Morgan, Wells Fargo i Coca-Coli. Popyt wzrósł jeszcze bardziej po publikacji zgodnych z oczekiwaniami danych o inflacji w USA, co zapowiadało zwyżki na Wall Street.

Najmocniej drożały spółki surowcowe i technologiczne. Pierwsze stymulował ponad 10-procentowy wzrost PKB Chin w I kwartale, drugie — wyniki Intela. W górę poszedł kurs m.in. Infineon Technologies. Drożała TeliaSonera. W mediach pojawiła się informacja, że France Telekom myśli o przejęciu skandynawskiego telekomu. Akcje Intela drożały na początku handlu prawie o 7 proc.

Inwestorzy kupowali walory ArcelorMittal. Największy na świecie koncern stalowy podwyższył ceny. Sesje w USA rozpoczęły się mocnym wzrostem indeksów. Akcje Intela drożały na początku handlu prawie o 7 proc.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu