#DobryNews: Dorabiaj po godzinach. Clooney tak robi

George Clooney znalazł się na czele listy najlepiej zarabiających aktorów, którą przygotowuje amerykański magazyn „Forbes”. Aktorem ostatni raz był jednak dwa lata temu.

Dwayne „The Rock” Johnson może dołożyć sobie na siłowni dodatkowe ciężary, dwoić się i troić, ale i tak nie dogoni siwego dżentelmena.  

George Clooney
George Clooney
REUTERS/Carlo Allegri/FORUM

Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Clooney nie zagrał w żadnym filmie od 2016 r. Wyreżyserował jedynie czarną komedię „Suburbicon”, ale okazała się finansową klapą. Mimo tego zarobił w zeszłym roku 239 mln USD. Johnson zainkasował 124 mln USD występując w tym czasie m.in. w „Jumanji”. 

„Forbes” przyjrzał się dochodom uzyskiwanym nie tylko z gry w filmach, co teoretycznie jest podstawowym zajęciem aktorów, ale także zarobkom z innej działalności, w okresie od czerwca 2017 do czerwca 2018. I tutaj jest klucz do rozwiązania zagadki.  

Lwią cześć zarobków Clooney’a stanowią wpływy ze sprzedaży spółki Casamigos, w której aktor miał sporo udziałów. Clooney założył firmę produkującą tequilę w 2013 r. razem ze swoim znajomym. Zrobił to niejako po godzinach, ale pomysł okazał się biznesowym strzałem w dziesiątkę. Na początku poprzedniego lata firmę postanowił przejąć koncern alkoholowy Diageo płacąc 700 mln USD, a resztę zapłaty, czyli 300 mln USD uzależniając od dalszych wyników firmy.  

Tym sposobem Dwayne Johnson może biegać po dżungli, Robert Downey Jr. latać w swoim kombinezonie Iron Mana, a Chris Hemsworth walić młotem Thora, ale i tak nie dościgną Clooney’a spijającego śmietankę z roboty po godzinach sprzed kilku lat.  

Tyle z wielkiego świata aktorów, choć z nami jest chyba podobnie. Żyjemy w czasach, w których praca od 8 do 16 powoli staje się rzadkością, podobnie jak czerpanie zarobków tylko z jednego źródła i bycie związanym z jednym zajęciem (miejscem pracy) przez całe życie. Podstawowe pojęcia? Kreatywność, mobilność i otwartość.

Bądź jak George Clooney. Szukaj okazji i dorabiaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane