Dolar nieznacznie zyskał, złoty stabilizuje kurs

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 22-07-2008, 00:00

Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przebiegała spokojnie. Inwestorzy skupili uwagę na wynikach kwartalnych Bank of America. Poprawiły one nastroje na parkietach, ale wpływ tych informacji na wycenę dolara był nieznaczny. Kurs EUR/USD zniżkował z 1,5900 do 1,5830, a sesję kończył przy 1,5810.

Notowania złotego stabilizowały się. W pierwszych godzinach sesji złoty zyskiwał. Ruch był jednak krótkotrwały i notowania szybko wróciły do wartości z piątkowego zamknięcia. Para USD/PLN wahała się przy 2,03, a EUR/PLN 3,22. Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane o inflacji bazowej. Jeśli dalej będzie ona rosnąć, to zwiększą się nadzieje na podwyżkę stóp. Powinno się to przełożyć na umocnienie złotego w kierunku wsparć (USD/PLN 2,00, EUR/PLN 3,20). W dłuższej perspektywie należałoby się jednak spodziewać korekty wartości polskiej waluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu