Drożejący lateks szkodzi rentowności spółki z GPW

aktualizacja: 27-04-2017, 11:12

Po tym, jak zwyżka cen lateksu naturalnego była kontynuowana w grudniu 2016 r. oraz na początku 2017 r., a także po słabszych szacunkowych wynikach Mercatora za pierwszy kwartał analitycy Vestor DM zdecydowali się na obniżenie prognoz wyników spółki na ten rok i ceny docelowej z 27,2 do 25,1 zł.

"Oczekujemy, że presja na marże będzie widoczna w produkcji jeszcze w drugim kwartale 2017, a w dystrybucji w drugim kwartale i częściowo trzecim. Prognozujemy zysk netto w 2017 na poziomie 8,7 mln zł (spadek z 13,9 mln zł w 2016). W kolejnych latach prognozy zakładamy przełożenie kosztów surowców na ceny rękawic i tym samym pozostawiamy nasze prognozy bez większych zmian. Biorąc pod uwagę zakładaną poprawę marży i uruchomienie sprzedaży z nowej fabryki rękawic nitrylowych – prognozujemy skokowy wzrost zysku w 2018 r.  do 22,2 mln zł" - napisała w uzasadnieniu Aleksandra Jakubowska, analityk akcji w Vestor DM.

Miliony z lateksu.
Zobacz więcej

Miliony z lateksu.

Zakład Mercator Medical w Tajlandii produkuje miesięcznie 100 mln sztuk rękawic medycznych z naturalnego lateksu. To wciąż niecałe dwa procent całej światowej produkcji. Marek Wiśniewski

Raport został przygotowany w ramach płatnej przez emitenta usługi "Equity research partner". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Drożejący lateks szkodzi rentowności spółki z GPW