Drugi brytyjski koncern budowlany zostanie zlikwidowany

opublikowano: 15-01-2018, 09:32
aktualizacja: 15-01-2018, 09:33

Fiasko rozmów mających uratować Carillion oznacza, że zostanie on poddany likwidacji. Koniec drugiego brytyjskiego koncernu budowlanego oznacza utratę tysięcy miejsc pracy.

Rozmowy między spółką, wierzycielami i brytyjskim rządem nie zakończyły się porozumieniem. Rząd ustalił jedynie, że zapewni finansowanie usług publicznych świadczonych przez Carillion. Zatrudniająca 43 tys. ludzi na świecie spółka jest zaangażowana w największej projekty budowlane w Wielkiej Brytanii, m.in. budowę linii kolei wielkich prędkości, a także zajmuje się zarządzaniem szkołami i więzieniami. Wciąż nie wiadomo ilu z 20 tys. ludzi, zatrudnionych przez Carillion w Wielkiej Brytanii, straci pracę. Niektóre z kontraktów koncernu przejmą inne firmy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- To bardzo smutny dzień dla Carillion, dla naszych kolegów, dostawców i klientów, których mieliśmy zaszczyt obsługiwać przez wiele lat – ogłosił szef rady dyrektorów koncernu Philip Green. – Jednakże w ostatnich dniach nie byliśmy w stanie zabezpieczyć finansowania naszego biznesplanu i dlatego, z wielkim żalem, podjęliśmy tą decyzję – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu