Dudley: władze banków powinny płacić część nakładanych na nie kar

opublikowano: 27-03-2018, 07:34
aktualizacja: 27-03-2018, 07:35

Szefowie banków powinni płacić część nakładanych na nie kar, uważa William Dudley, szef Fed w Nowym Jorku.

Dudley uważa, że obciążenie władz banków częścią kar nakładanych na spółki zaostrzy czujność i będzie zniechęcać do niepożądanych działań. 

Zobacz więcej

Dudley William, szef Fed z Nowego Jorku (fot. Bloomberg)

- Przypuszczam, że zmiany w tym obszarze spowodowałyby, że wyżsi rangą menedżerowie zachęcaliby swoich podwładnych do szybszego informowania o wyłaniających się zagrożeniach, uważniej wypatrywaliby sygnałów ostrzegawczych i reagowaliby szybciej i bardziej zdecydowanie – uważa Dudley.

Szef Fed w Nowym Jorku zwrócił uwagę, że gdyby wysocy rangą bankierzy byli bardziej opłacani długoterminowymi instrumentami dłużnymi, mogłoby to zwiększyć ich zainteresowanie długoterminowym bezpieczeństwem i kondycją spółek. Dudley przyznał, że takie zmiany musiałby raczej wprowadzić regulator, bo banki byłyby niechętne zmianie sposobu wynagradzania z powodu konkurencyjności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu