Echo kończy tak samo

opublikowano: 02-10-2017, 22:00

Deweloper w środę rozpoczyna zapisy na ostatnią transzę obligacji w ramach drugiego programu publicznych emisji.

Notowania akcji Echa Investment w ostatnich kilkunastu dniach dosięgła korekta, ale sytuacja firmy nie zmieniła się w tym czasie na tyle, by zmienić się mogły parametry obligacji, które spółka zaoferowała inwestorom. We wrześniowej emisji o wartości 125 mln zł zaproponowano 2,9 pkt. proc. ponad WIBOR 6M, w ofercie październikowej (zapisy rozpoczynają się w najbliższą środę) warunki są identyczne, termin wykupu zbliżony (za 5 lat), mniejsza jest natomiast dostępna pula.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Do kupienia jest 750 tys. obligacji o łącznej wartości nominalnej 75 mln zł. Papiery kierowane są do inwestorów indywidualnych, ale standardem jest, że trafiają one raczej do graczy z grubszym portfelem lub pośrednio do instytucji. Jak podaje portal obligacje.pl, w ofercie sprzedawanej w czerwcy średnia wartośćzapisu wyniosła 286,6 tys. zł, we wrześniu było to 273,6 tys. zł.

Na Catalyst notowanych jest dziewięć serii obligacji Echa, z czego dwie (ECH0318 i ECH0418) to emisje publiczne przeprowadzone przed trzema laty (gdy Echo było jeszcze nieco inną spółką i z innymi akcjonariuszami), a jedna (ECH0721) to emisja publiczna przeprowadzona przed wakacjami. Emisja warta 75 mln zł po sfinalizowaniu zamknie drugi program emisji publicznych dewelopera. Przyniósł on spółce do tej pory 225 mln zł wpływów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu