Eksperci: Mikosz to dobry prawnik, będzie kompetentnym ministrem skarbu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 18:58

Eksperci oceniają, że powołanie na stanowisko ministra skarbu osoby związanej z rynkiem kapitałowym jest dobrym krokiem. Obawiają się jednak, że nowy szef resortu nie będzie miał możliwości prowadzić niezależnej polityki prywatyzacyjnej.

Eksperci oceniają, że powołanie na stanowisko ministra skarbu osoby związanej z rynkiem kapitałowym jest dobrym krokiem. Obawiają się jednak, że nowy szef resortu nie będzie miał możliwości prowadzić niezależnej polityki prywatyzacyjnej.

    Ministrem skarbu został prawnik zajmujący się rynkiem kapitałowym, były członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Andrzej Mikosz. W poniedziałek po wejściu do gmachu resortu skarbu powiedział dziennikarzom, że jest od prywatyzacji, a nie od wstrzymywania prywatyzacji.

    Partner zarządzający w kancelarii Lovells Beata Balas-Noszczyk (Mikosz w ostatnich latach pracował w tej kancelarii) powiedziała w poniedziałek PAP, że Mikosz jest "dobrym prawnikiem, z ogromnym doświadczeniem, zajmował się rynkiem kapitałowym i prawem spółek".  "Pracował z nami przez trzy lata. W mojej ocenie jestdoświadczonym prawnikiem z bardzo dużą wiedzą w dziedzinach, którymi się zajmował" - dodała.

    Maciej Bobrowski z Beskidzkiego Domu Maklerskiego ocenia, że Mikosz nie jest związany politycznie ani z PiS, ani z Platformą Obywatelską i rynek powinien przyjąć kandydaturę osoby związanej z rynkiem kapitałowym raczej korzystnie.

    Również dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszami PZU TFI Adam Ruciński jako plus wskazał fakt powiązania Mikosza z rynkiem kapitałowym. "Przynajmniej jeśli będzie miał zielone światło co do prywatyzacji, to będzie wiedział, jak ją przeprowadzić" - powiedział Ruciński.

    Rynek zastanawia się jednak, w jakim stopniu skuteczny może być nowy minister. "Nie mam obaw w stosunku do tej osoby, mam nawet pewne nadzieje, jednak minister skarbu ma nad sobą politykę. To jest ograniczenie" - powiedział Ruciński.

    Sławomir Koźlarek z DM BZ WBK stawia pytanie, jak dalece nowy szef resortu skarbu będzie w swoich decyzjach suwerenny. "Pozostaje jeszcze premier, a za premierem Jarosław Kaczyński" - zaznacza.

    Koźlarek ocenia, że gdyby jednak Mikoszowi udało się podtrzymać tempo prywatyzacji prowadzonej przez Jacka Sochę, ministra skarbu w rządzie Marka Belki, byłby to niewątpliwie dobry sygnał dla rynku.

    Jeden z rozmówców PAP, który zastrzegł, by nie podawać jego nazwiska, o współpracy z Mikoszem na rynku kapitałowym powiedział: "jest to bardzo kompetentny minister skarbu, posiadający doświadczenie w zakresie ofert publicznych. To bardzo pozytywna niespodzianka".

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane