Emisja Strzelca została odłożona

Paweł Mazur
29-04-2002, 00:00

Zapowiadane na 27 kwietnia NWZA Strzelca miało zadecydować o publicznej emisji akcji spółki. Pozyskane dzięki niej środki (około 30 mln zł z emisji od 10 mln do 15 mln akcji), zarząd spółki chciał przeznaczyć na restrukturyzację swojego zadłużenia oraz Broka, z którym spółka piwna z Jędrzejowa chce stworzyć grupę. Z deklaracji Adama Brodowskiego, prezesa Strzelca, wynikało jednak, że sobotnie NWZA nie będzie rozpatrywało uchwały o podwyższeniu kapitału. Podejmie ją druga część walnego, które odbędzie się w ciągu najbliższego miesiąca. Powodem odłożenia decyzji o emisji są trwające jeszcze negocjacje z Pekao SA, któremu Brok winny jest łącznie około 90 mln zł.

— Nie zakończyliśmy rozmów z bankiem i nie wiadomo, ile środków będziemy potrzebowali na obsługę spłaty zadłużenia Broka. Dlatego decyzję o samej emisji akcji i jej skali musimy odłożyć do czasu zakończenia tych negocjacji — wyjaśnia Adam Brodowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emisja Strzelca została odłożona