Enter Air planuje emisję akcji

  • DI
opublikowano: 25-03-2018, 22:00

Największa polska czarterowa linia lotnicza planuje publiczną emisję do 2,3 mln akcji. 18 kwietnia nadzwyczajne walne ma podjąć uchwałę w tej sprawie.

— Celem emisji jest pozyskanie funduszy na wkład własny do finansowania dłużnego dwóch boeingów 737-8 MAX, które odbierzemy od producenta pod koniec roku. Dodatkowy wkład własny pozwoli nam znacząco obniżyć koszt finansowania nowych samolotów, co pozytywnie wpłynie na wyniki Enter Air w kolejnych latach. Z planowanej emisji chcemy pozyskać około 60 mln zł — mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Emisja nowych akcji ma zostać przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru akcjonariuszy, jednakże projekt uchwały emisyjnej przewiduje preferencyjny przydział dla dotychczasowych akcjonariuszy, który ma im umożliwić utrzymanie udziału w akcjonariacie na zasadach analogicznych do prawa poboru, jeśli zdecydują się na uczestnictwo w ofercie. W przypadku wyemitowania wszystkich 2,3 mln akcji będą one stanowiły około 11,6 proc. w podwyższonym kapitale spółki. Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Realizują połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży, latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię.

60 mln zł Taką kwotę chce uzyskać Enter Air z emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu