Estończycy przejmą projekty 20 farm słonecznych w Polsce za 17,3 mln EUR

opublikowano: 19-06-2019, 13:24

Spółka zależna państwowego Eesti Energia przejmie projekty farm słonecznych w Polsce od spółki zależnej GEO Group, donosi Renewables News.

Enefit Green zapłaci 17,3 mln EUR (73,8 mln zł) za 20 projektów farm solarnych w Polsce o łącznej mocy 19,15 MW. 9 farm jest już zbudowanych, a budowa pozostałych znajduje się w ostatniej fazie i zostanie zakończona do jesieni.

Zobacz także
FOT. BLOOMBERG

Eesti Energia informuje, że przejęcie jest zgodne z jego strategią zwiększania portfela producentów energii z odnawialnych źródeł w regionie Bałtyku.

Pod koniec maja Maciej Kowalski, członek zarządu Enefitu mówił Pulsowi Biznesu, że spółka prowadzi rozmowy w sprawie nabycia projektów fotowoltaicznych oraz wiatrowych.

Renewables News przypomina, że Polska ma obecnie instalacje solarne o mocy 0,5 GW, a według SolarPower Europe's Global Market Outlook do 2023 roku doda 2675 MW.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, renewablesnow.com

Polecane