Europejskie giełdy w większości obrały kierunek "do góry"

  • PAP
opublikowano: 21-02-2019, 09:41

Europejskie giełdy w większości obrały w czwartek kierunek "do góry". Trwa analiza informacji docierających z USA, podają maklerzy.

W Waszyngtonie trwają amerykańsko-chińskie rozmowy handlowe. Chociaż na razie nie oczekuje się przełomu podczas tej rundy negocjacji w sprawie poważnych problemów strukturalnych, ale podejmowane są wysiłki, aby przedłużyć negocjacje poza termin 1 marca.

Zbliża się koniec "rozejmu handlowego" - to właśnie 1 marca, ale prezydent USA Donald Trump deklarował, że jest gotów opóźnić wprowadzenie dodatkowych podwyżek ceł importowych na chińskie towary o wartości 200 mld USD, o ile nastąpi ruch w kierunku rzeczywistego zawarcia transakcji.

W Waszyngtonie amerykańscy i chińscy negocjatorzy pracują teraz nad wieloma memorandami porozumienia handlowego, które byłyby podstawą do zawarcia ostatecznej umowy handlowej - informują anonimowe źródła. Obejmowałyby one różne obszary, w tym rolnictwo, bariery pozataryfowe, usługi, transfer technologii i własność intelektualną.

W czwartek protokół ze swojego styczniowego spotkania opublikuje Europejski Bank Centralny.

O 13.50 wystąpi prezes Fed z Atlanty Raphael Bostic.

Po południu zostanie opublikowanych wiele wskaźników makro z USA: indeks Filafelfia Fed, liczba zarejestrowanych nowych bezrobotnych, zamówienia na dobra trwałe, PMI w przemyśle i usługach, sprzedaż domów na rynku wtórnym oraz wskaźnik wyprzedzający koniuktury, publikowany przez Conference Board.

W środę amerykańska Rezerwa Federalna opublikowała "minutki" ze swojego posiedzenia w ub. miesiącu, w których wskazała ona na cierpliwe i rozważne podejście do przyszłych decyzji ws. polityki monetarnej.

"Ogólny ton retoryki Fed powinien pomóc w utrzymaniu względnej stabilności rynków finansowych" - ocenia Simon Ballard, strateg makro w First Abu Dhabi Bank.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy