Exxon Mobil wprowadzi zmiany w zarządzie

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 27-01-2021, 21:04
Obserwuj w MójPB:

Exxon Mobil przygotowuje się do wprowadzenia zmian w swoim zarządzie i podjęcia dalszych działań w celu zmniejszenia śladu węglowego. To efekt presji wywieranej na firmę przez inwestorów z Engine No. 1.

Firma rozważa rozszerzenie zarządu o jednego lub dwóch nowych członków i zwiększenie inwestycji w zrównoważony rozwój - stwierdzili informatorzy portalu MarketWatch.

Engine No. 1, firma inwestycyjna założona przez weterana funduszy hedgingowych technologicznych, Chrisa Jamesa, nominowała w środę czterech kandydatów do rady dyrektorów Exxon.

„Uważamy, że zarząd ExxonMobil potrzebuje nowych członków, którzy odnieśli sukces w pozycjonowaniu firm energetycznych zarówno na dziś, jak i na jutro, i są wystarczająco niezależni od obecnego zarządu, aby zapewnić całkowite zerwanie ze strategią i sposobem myślenia, które doprowadziły do ​​lat niszczenia wartości i kiepska pozycja firmy“ - głosi oświadczenie Engine No. 1.

Exxon stwierdził w środę, że współpracuje z inwestorem od połowy grudnia i ocenia jego kandydatów do zarządu. Zapowiedziano, że w nadchodzących tygodniach firma będzie nadal informować akcjonariuszy o długoterminowej strategii działaniach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane