Festiwal filmowy z oszczędności rezygnuje z jury

opublikowano: 30-09-2014, 10:32

Podczas tegorocznego międzynarodowego festiwalu filmowego w Rzymie to publiczność przyzna nagrody. Z powodu oszczędności musiano bowiem zrezygnować z gwiazd kina pełniących dotychczas rolę jurorów.

Według nowych zasad, każdy z widzów, którzy udadzą się na festiwalowe projekcje w dniach 16-25 października, dostanie bilety z kodem pozwalającym zagłosować przez internet na laureatów pięciu głównych nagród. Dotychczas zwycięzców wskazywało jury, którego pobyt i udział w festiwalu opłacano. Organizatorów zmusiła do oszczędności dekoniunktura we Włoszech, która spowodowała trudność z uzyskaniem pieniędzy od sponsorów.

- Najważniejsze jest to, że festiwal się odbywa i w połowie jest samofinansujący – powiedział Lamberto Mancini, dyrektor generalny organizującej festiwal instytucji, Cinema per Roma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Festiwal filmowy z oszczędności rezygnuje z jury