Fidelity: więcej kupujących niż sprzedających

opublikowano: 06-02-2018, 13:05
aktualizacja: 06-02-2018, 13:06

Fidelity, firma brokerska obsługująca 26 mln klientów w USA poinformowała, że częściej kupowali oni akcje niż sprzedawali podczas poniedziałkowej przeceny na Wall Street.

Internetowa strona Fidelity działała bez zakłóceń w poniedziałek, co nie udało się w przypadku kilku innych firm obsługujących indywidualnych inwestorów.

NYSE
fot. FORUM

- Z perspektywy detalu, zdecydowanie mieliśmy więcej kupujących niż sprzedających – powiedział Keith Bernhardt, wiceprezes Fidelity. – Nie widzieliśmy naprawdę żadnej paniki – dodał.

Firma nie miała jeszcze dokładnych danych, ale twierdziła, że poniedziałkowy handel był podobny do tego z piątku, kiedy 52 proc. transakcji dotyczyło kupna. 

- Ludzie zdawali sobie sprawę, że rynek miał niesamowity wzrost – powiedział Bernhardt podkreślając, że korekta była spodziewana od pewnego czasu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane