Firma Janssen wyróżniona wyjątkowym tytułem Etyczna Firma 2015

Materiał partnera
opublikowano: 06-05-2016, 10:06

Janssen, jedna z wiodących globalnych firm innowacyjnych, należąca do grupy Johnson & Johnson, jako jedyna firma z branży farmaceutycznej, została nagrodzona tytułem Etyczna Firma Roku. W ramach konkursu wyłonione zostały firmy prowadzące działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i wartości w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy, wykazujące największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Tytuł przyznawany był dla polskich podmiotów gospodarczych poprzez wyróżnienie najlepszych praktyk realizowanych na rynku polskim.

Etyczne prowadzenie działalności biznesowej w branży ochrony zdrowia, to kwestia fundamentalna. Firma Janssen, która posiada unikalny wkład w wynalezieniu, rozwijaniu i upowszechnieniu najważniejszych terapii w kluczowych obszarach terapeutycznych ratujących życie milionom pacjentów na całym świecie, przykłada dużą wagą do etyki biznesowej. 

„Prowadzenie działalności biznesowej zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi jest dla nas priorytetem. Otrzymując wiele zaszczytnych wyróżnień na poziomie globalnym szczególnie cieszy nas tytuł Etycznej Firmy, przyznawany polskim przedsiębiorstwom za najlepsze praktyki realizowane na rynku polskim. To uznanie dla naszego konsekwentnego podejścia do kwestii zagadnień związanych z transparentnością, etyką oraz naszego zaangażowania społecznego. Każdego dnia budujemy naszą reputację w kontakcie z klientami i zewnętrznymi partnerami, kierując się przy tym zaufaniem i wysokimi standardami etycznymi” podkreślił Przemysław Bosak, Managing Director Poland And CEE Wartości i etyka biznesu od dawna są wpisane w DNA firmy i stanowią fundament dla wszystkich podejmowanych działań. Te wartości są realizowane w ramach Credo firmy, które zostało wprowadzone jeszcze w 1943 roku przez Roberta Wood Johnson’a, na dużo wczesnej niż zaczęto posługiwać się pojęciem społecznej odpowiedzialności biznesu. Ten rodzaj moralnego kompasu, wyznacza kierunek działań firmy począwszy od realizacji wizji, poprzez kodeks postępowania i zachowania pracowników.

Jednym z filarów działalności firmy jest przekonanie, że najważniejszy jest pacjent. Ta wpływa na całokształt działań firmy, które są podyktowane zobowiązaniem do pracy na rzecz pacjentów, od badań poprzez edukację aż po dostęp pacjentów do leków.

Z tego względu niezwykle ważnym obszarem działania jest społeczna odpowiedzialność biznesu i edukacja zdrowotna. Globalnie, firma realizuje specjalne programy dostępu do leków przeciwko chorobom pandemicznym takimi jak HIV/AIDS w krajach o niskich dochodach oraz tam gdzie występują pilne potrzeby zdrowotne, udostępnia część produktów leczniczych w formie pomocy charytatywnej. W 2015 r. firma Janssen, współpracując z międzynarodowymi organizacjami zdrowia rozpoczęła testy kliniczne szczepionki przeciwko wirusowi Ebola.

Jako jeden z liderów branży farmaceutycznej na świecie, firma przykłada szczególną wagę do transparentności danych dotyczących badań klinicznych. Jednym z najważniejszych kroków w tym zakresie jest ujawnienie wyników testów klinicznych w ich trakcie oraz podsumowania w momencie, gdy badania zostaną zakończone.

Jednym z kluczowych projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanym przez firmę Janssen w Polsce jest program „Powrót do społeczeństwa”, którego celem jest wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy i promocja modelu zatrudnienia wspomaganego, który pomaga chorujących psychicznie w powrocie do aktywności zawodowej. Praca w tej grupie pacjentów jest bardzo ważnym elementem terapii, ale pozwala także w efekcie końcowym na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Firma od lat wspiera także ruch pacjentów i jest m.in. mecenasem unikalnego programu „Sieć dla zdrowia”, którego celem jest budowa sieci polskich organizacji pacjenckich umożliwiającej wymianę doświadczeń i tworzenie wspólnych projektów, a także podnoszenie kompetencji pacjentów działających w organizacjach pozarządowych.

Ważną częścią działalności firmy jest także przybliżanie istotnych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego. Dlatego też firma Janssen opracowuje materiały przedstawiające pełen obraz leczenia kluczowych jednostek chorobowych, np. schizofrenii czy diabetologii, z perspektywy: ekonomicznej, społecznej i ludzkiej. 

Firma Janssen jest jedną z wiodących innowacyjnych firm farmaceutycznych, która posiada unikalny wkład w wynalezieniu, rozwijaniu i upowszechnieniu najważniejszych terapii w kluczowych obszarach terapeutycznych ratujących życie milionom pacjentów na całym świecie. Firma została założona 75 lat temu przez wybitnego naukowca dr Paula Janssena, który wraz zespołem odkrył blisko 90 leków. Dziś koncentruje się na 5 kluczowych obszarach terapeutycznych: chorobach metabolicznych oraz chorobach układu sercowo-naczyniowego, chorobach układu immunologicznego, chorobach zakaźnych, onkologii oraz hematoonkologii, chorób układu nerwowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane