Firmowy event musiał trafić do sieci

opublikowano: 27-04-2020, 22:00

Pandemia zablokowała firmowe spotkania. Eventory przeniosło je więc do internetu, organizując także walne zgromadzenia.

Z rozwiązania krakowskiej spółki Eventory, platformy optymalizującej organizację biznesowych spotkań i eventów w korporacjach, korzystają np. mBank, BNP, Tieto, Sii, Philip Morris Polska. Jednak już na koniec marca ich aktywność mocno wyhamowała, podobnie jak przypływ nowych klientów. Firmy, zwłaszcza duże, potrzebowały nieco czasu na reorganizację dotychczasowych modeli działania i przejście na tryb pracy zdalnej.

CEL JEST JEDEN:
CEL JEST JEDEN:
Podczas pandemii zmieniły się tylko miejsca spotkań — z sali konferencyjnej przenieśliśmy się do „pokoju” online. Pozostałe potrzeby i cele eventów są nadal aktualne — podkreśla Andrzej Targosz, prezes Eventory.
Fot. ARC

Również Eventory zmuszone zostało do dopasowania się do ich nowych potrzeb. Teraz spółka zakłada, że 50 proc. jej przychodów w II kw. będzie pochodzić z wdrożeń online i związanych z tym konsultacji.

— Platforma Eventory wspiera proces organizacji i zarządzania spotkaniami wewnętrznymi w firmach, np. dotyczącymi kwartalnych wyników sprzedażowych czy wprowadzenia nowego produktu na rynek, związanymi z planowaniem lub zakończeniem projektów, wydarzeń budujących relacje z klientami, motywujących pracowników. Dotychczas odbywały się one głównie offline. Pandemia spowodowała, że musieliśmy szybko rozwinąć platformę. Dołożyliśmy nową warstwę technologiczną, umożliwiającą firmom płynne prowadzenie i mierzenie efektów spotkań online z zachowaniem najostrzejszych standardów cyberbezpieczeństwa i poufnościdanych — mówi Andrzej Targosz, założyciel i prezes Eventory.

W modelu online

Firma zintegrowała narzędzia z platformami komunikacyjnymi typu Zoom, Cisco Webex, niebawem dopnie się również do Microsoft Teams.

— Rozwiązania te, bez wsparcia naszej platformy, sprawdzają się jako komunikatory, pokoje spotkań, jednak w przypadku internetowych spotkań biznesowych firmy oczekują dodatkowego rozwiązania, upraszczającego ich kompleksową organizację i wyraźnie zwiększającego jego efektywność. Temu m.in. służy nasza technologia — podkreśla Andrzej Targosz.

Szybka reakcja na nowe potrzeby technologiczne klientów była oczekiwana przez największych partnerów, rozliczających się w modelu subskrypcyjnym. Integracja ze spotkaniami online spowodowała, że zdecydowali się na kontynuację współpracy.

— Biznes zaczyna wracać do normalnej aktywności. Świadomi menedżerowie już zadają sobie pytania, które ze spotkań online wrócą do świata offline, jak mierzyć poziom dostosowania się firmy do nowej rzeczywistości, jak zebrać feedback od pracowników. Chcą mieć te dane na bieżąco, pod ręką. To napędza nam nowych klientów — mówi Andrzej Targosz.

Eventory postawiło także na wsparcie firm w obsłudze walnych zgromadzeń online. Pierwsze już zostały przeprowadzone.

— Eventory umożliwia bezpieczne uwierzytelnienie uczestników walnych zgromadzeń. Pozwala także na zachowaniepełnej tajności głosowań — podkreśla szef spółki.

Według planu

Radosław Szafrański, członek zarządu w firmie rekrutacyjnej Michael Page, podpowiada, jak skutecznie prowadzić biznesowe spotkania online. Radzi m.in. ustalić agendę czasową, wyznaczyć cel wideospotkania i podsumować jego efekty.

— Postęp technologiczny sprawia, że komunikatory internetowe są nie tylko alternatywą dla standardowych spotkań biznesowych, ale ich przyszłością. Umożliwiają codzienną i niezakłóconą pracę zespołów rozproszonych, których członkowie pracują z wielu miejsc na świecie, dlatego możemy spodziewać się, że wideokonferencje będą stopniowo wypierać bezpośrednie rozmowy służbowe, zwłaszcza międzynarodowe — mówi Radosław Szafrański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane