Francja nie chce zmieniać unijnych traktatów

PAP
opublikowano: 31-01-2014, 15:06

Prezydent Francois Hollande oświadczył w piątek, że zmiana unijnych traktatów, której domaga się brytyjski premier David Cameron, nie jest priorytetem dla Francji. Hollande powiedział to po rozmowach z Cameronem w brytyjskiej bazie wojskowej Brize Norton.

Francja pragnie, by "strefa euro mogła być bardziej skoordynowana, zintegrowana i jeśli będą zmiany tekstów, to dzisiaj nie wydają się nam one pilną sprawą. - Dla nas zmiana traktatów nie jest priorytetem" - zaznaczył Hollande podczas konferencji prasowej.

"Francja chce, aby Wielka Brytania pozostała w UE, chce skuteczniejszej Europy, która mogłaby osiągać główne cele, takie jak wzrost, energia, zatrudnienie" - dodał francuski prezydent. Jednocześnie zaznaczył, że szanuje wybór Camerona, który do końca 2017 roku zamierza przeprowadzić referendum w sprawie brytyjskiego członkostwa w UE, jeśli po wyborach w 2015 roku nadal będzie szefem rządu. "Ale nie możemy narzucać Europie brytyjskiego wyboru" - dodał.

Cameron powtórzył, że jego stanowisko w sprawie referendum się nie zmieniło. "Chcemy tych zmian, chcemy tych renegocjacji, te renegocjacje będą obejmowały zmiany w traktacie" - dodał.

"Ludzie tutaj w Wielkiej Brytanii muszą naprawdę wiedzieć, że referendum w sprawie członkostwa w Unii będzie miało miejsce do końca 2017 roku, jeśli nadal będę premierem. Nie ma co do tego wątpliwości" - powiedział Cameron.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Francja nie chce zmieniać unijnych traktatów