Fundusz miliardera straszy spadkiem rynku akcji o 50 proc.

opublikowano: 16-04-2020, 16:30

Elliott Management, fundusz hedgingowy miliardera Paula Singera ostrzega, że globalny rynek akcji może spaść jeszcze mocniej, ostatecznie tracąc połowę wartości wobec szczytowej, z lutego, donosi Reuters.

W liście wysłanym do klientów, zarządzający 40,4 mld USD aktywów fundusz twierdzi, że przecena na rynkach, do której doszło między  ostatnimi dniami lutego i końcówką marca zamyka wieloletni okres nieprzerwanych dodatnich zwrotów z inwestycji w akcje, obligacje i nieruchomości. Zarządzający Elliott Management są przekonani, że to jeszcze nie koniec spadków.

Paul Singer
fot. Bloomberg

- Mamy przeczucie, że 50 proc. lub większy spadek poniżej szczytu z lutego może być ostateczną drogą, którą podążą globalne rynki akcji – głosi list. 

Reuters przypomina, że S&P500 stracił ok. 36 proc. w ciągu czterech tygodni, ale potem, od 23 marca, jego wartość wzrosła o 31 proc., ostatecznie znajdując się o 16 proc. poniżej szczytu z 19 lutego.

Zarządzający funduszu z Nowego Jorku ostrzegają, że jest zbyt wcześnie, aby uznać iż najgorsze na rynkach minęło.

- Dla nas nie wygląda to na pozłacany róg obfitości pobłyskujących  okazji – napisali do klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane