Futures zapowiadają wzrosty na otwarciu sesji w USA

WST
07-04-2008, 13:52

Rośnie wycena kontraktów na indeksy amerykańskich giełd. Analitycy uważają, że poprawa nastrojów to zasługa informacji o zastrzyku kapitału dla Washington Mutual.

Na około dwie godziny przed otwarciem handlu na Wall Street futures na indeks S&P500 rosły o 10,5 pkt, na DJ IA zwyżkowały o 75 pkt, zaś na Nasdaq100 zyskiwały 14 pkt.

Zdaniem dziennika Wall Street Jouranal, Washington Mutual, jeden z największych pożyczkodawców hipotecznych jest bliski sfinalizowania rozmów o pozyskaniu około 5 mld USD środków od funduszu TPG i kilku innych inwestorów. Odczytane to zostało przez graczy, że instytucje finansowe są na dobrej drodze do przezwyciężenia kryzysu na rynku kredytowym. Potwierdzać mają to też ubiegłotygodniowe informacje ze strony UBS i Lehman Brothers.

Uwagę graczy przykuwać zapewne będzie Alcoa, największy na świecie producent aluminium. Tradycyjnie już spółka otworzy sezon publikacji raportów w gronie największych blue chipów. Swoimi osiągnięciami w pierwszym kwartale pochwali się zaraz po zamknięciu sesji.

Na giełdzie we Frankfurcie spada kurs papierów Yahoo, wicelidera światowego rynku wyszukiwarek internetowych. Ultimatum odnośnie przejęcia spółki postawił w weekend Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Futures zapowiadają wzrosty na otwarciu sesji w USA