Gazele biznesu - zwycięzcy w regionie Mazowieckim

opublikowano: 26-12-2017, 22:00

Avanti, Petrojet, Havac to trzy najszybsze gazele w woj. mazowieckim.

1. AVANTI

3.miejsce w rankingu ogólnopolskim

WY NI KI 2016 r.
Zatrudnienie10 osób
Przy chody39,6 mln zł
Zysk net to0,6 mln zł

Nowe biznesowe rozdanie

W historii firmy zmieniał się rynek i forma działalności, ale mimo rynkowych zawirowań branża motoryzacyjna okazała się dla niej przychylna.

Historia spółki, która zwyciężyła na Mazowszu i zajęła trzecią pozycję w kraju, zaczęła się w 1999 r. Na początku działała w Piasecznie jako dealer Fiata. Wraz z Carservisem, spółką matką, budowała pozycję sprzedawcy i serwisanta samochodów. Avanti powstała, kiedy dealerzy sprzedawali rocznie prawie 640 tys. nowych samochodów. W 2004 r. miała już trzy punkty sprzedaży. Dzisiaj branża motoryzacyjna sprzedaje w Polsce niewiele ponad 300 tys. nowych aut osobowych rocznie. Ze względu na zawirowania rynku, koncentrację i szybko zwiększającą się liczbę używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy Avanti wycofała się z działalności dealerskiej. Całkiem szybko dostała jednak drugą szansę.

— W roku 2011 Avanti wycofała się z działalności dealerskiej i ograniczyła swoją aktywność do wynajmu nieruchomości. Jednak dwa lata później, w trakcie przebudowy głównej siedziby holdingu Carservis, powstała możliwość nawiązania współpracy z koncernem PSA Peugeot — Citroen. Po zakończeniu inwestycji oraz spełnieniu wymaganych standardów we wrześniu 2014 r. spółka rozpoczęła nowy etap działalności dealerskiej w ramach sieci handlowej marki Citroen — wspomina Tomasz Gajewski, prezes zarządu Avanti. Dzisiaj, w nowej siedzibie przy ul. Połczyńskiej 33 w Warszawie, Avanti zajmuje się sprzedażą samochodów osobowych i dostawczych, nowych i używanych, zatrudnia ponad dwadzieścia osób, a jej obroty wzrosły aż pięćdziesięciokrotnie, w porównaniu z rokiem 2013.

— Tak dużą dynamikę wzrostową zawdzięczamy przede wszystkim zmianie charakteru działalności, ale bez zaangażowania i rzetelności pracowników nie udałoby się tego osiągnąć. Mamy też świadomość, że w naszej branży kluczem do sukcesu jest zapewnienie usług na jak najwyższym poziomie — zauważa Tomasz Gajewski. Nie bez znaczenia jest wsparcie holdingu Carservis. Zapewnia swoim spółkom m.in. wsparcie informatyczne, księgowe i kadrowe. Ponadto stanowi zaplecze, jeśli chodzi o naprawy blacharsko-lakiernicze oraz pośrednictwo kredytowe i ubezpieczeniowe. [LUS]

 

PETROJET

7. miejsce w rankingu ogólnopolskim

WYNIKI 2016 r.
Zatrudnienie 5 osób
Przychody 492,9 mln zł
Zysk netto 3,4 mln zł

Ze świadectwem ministerstwa

Rodzinna firma z mazowieckich Pionek z powodzeniem buduje swoją pozycję zaufanego dostawcy paliwa.

Petrojet startował w 2010 r. Jak tłumaczą jego założyciele, kilka lat temu doszli do wniosku, że klienci wciąż poszukują dostawcy, który oprócz wysokiej jakości paliw zagwarantowałby również rzetelną i uczciwą obsługę zamówień. Dzisiaj w ofercie mają nie tylko paliwo, ale również olej grzewczy Ekoterm i zbiorniki paliwowe, ale to ich doświadczenie, elastyczność, terminowość i determinacja są głównym źródłem sukcesu, o jakim nawet nie myśleli. Firma działająca początkowo tylko na Mazowszu szybko rozszerzyła zasięg na całą Polskę. Petrojet zatrudnił więc pierwszych kierowców specjalistów od zarządzania sprzedażą, bo założyciele nie mogli samodzielnie zrealizować wszystkich zamówień. Od tamtego momentu firma zaopatruje w paliwo cały kraj, i to w 24 godziny od zamówienia. Dzisiaj firma ma swoich przedstawicieli w 14 województwach, a dbając o jakość dostarczanego paliwa, ściśle współpracuje z ich europejskimi i polskimi producentami.[LUS]

 

HAVAC

W trosce o zdrowie i środowisko

9. miejsce w rankingu ogólnopolskim

WYNIKI 2016 r.
Zatrudnienie 13 osób
Przychody 29,1 mln zł
Zysk netto 0,93 mln zł

Specjaliści mazowieckiej Gazeli Biznesu od 2012 r. działają na rzecz ochrony środowiska naturalnego i ludzkiego zdrowia.

Warszawski Havac rozpoczynał działalność, wdrażając w Polsce nowe rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy kondycji środowiska. W 2015 r., szukając nowych możliwości rozwoju, spółka podzieliła się na dwie części i weszła w branżę medyczną. Jako dystrybutor specjalistycznego sprzętu medycznego i producent środków spożywczych stworzyła pakiet Dr Bocian, czyli kompletny zestaw suplementów diety i wyrobów medycznych ułatwiających kobietom zajście w ciążę. Firma prowadzi też internetowy sklep z wyrobami medycznymi do walki z niepłodnością. Są tam preparaty na odchudzanie i witaminy. Spółka działa też w dziedzinach elektrofizjologii, radiologii i Cardiac Rhythm Management. [LUS]

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Gazele biznesu - zwycięzcy w regionie Mazowieckim