Gdańsk: marsz i pikieta Kongresu Nowej Prawicy za likwidacją podatku

PAP
28-04-2013, 14:04

Około 150 osób wzięło w niedzielę w Gdańsku udział w marszu i pikiecie pod hasłem „Koniec PITolenia!”. Manifestację, która propagowała całkowite zniesienie podatku dochodowego, zorganizował Kongres Nowej Prawicy (KNP).

Marsz wyruszył pod Urzędu Skarbowym przy ul. Rzeźnickiej w Gdańsku, a zakończył się pikietą pod fontanną Neptuna. Uczestnicy nieśli transparenty z różnymi napisami, krytykującymi podatek dochodowy, w tym „Koniec PITolenia” oraz „Czemu płacę za to, że mam pracę”. Skandowano też hasła „Chodźcie z nami, precz z PIT-ami” czy „PIT okrada, uwaga”.

Pod Fontanną Neptuna kilku członków Kongresu Nowej Prawicy wygłosiło przemówienia, w których przekonywali o konieczności likwidacji podatku dochodowego. „Wpływy z niego są niewielkie m.in. dlatego, że duża ich część idzie na koszty jego ściągnięcia” – mówił m.in. lider KNP Janusz Korwin-Mikke dodając, że w dodatku jedna czwarta Polaków nie płaci podatku dochodowego.

Na koniec pikiety uczestnicy wypuścili w niebo wypełnione helem balony, do których przymocowane były kopie deklaracji PIT. Jak mówili organizatorzy, było to symboliczne pożegnanie - "wysłanie w kosmos" podatku.

Jak poinformował PAP Korwin-Mikke, równolegle z gdańską manifestacją, podobne akcje miały miejsce w niedzielę w Warszawie, Krakowie, Katowicach i innych miastach w Polsce. Zdaniem lidera KNP w gdańskiej manifestacji wzięło udział ponad 200 osób; według policji zgromadzenie liczyło ok. 150 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Gdańsk: marsz i pikieta Kongresu Nowej Prawicy za likwidacją podatku