GetBack w ciągu 2-3 miesięcy zweryfikuje plan restrukturyzacji; I kw. pod wpływem czyszczenia bilansu

  • PAP
opublikowano: 30-05-2018, 13:44
aktualizacja: 30-05-2018, 13:47

GetBack, który opublikował nieaudytowane wyniki za 2017 roku ocenia, że w ciągu 2-3 miesięcy zweryfikuje przedstawiony wcześniej plan restrukturyzacji. Spółka chce ograniczyć koszty, w pierwszym kwartale będzie kontynuowała czyszczenie bilansu - poinformowali w środę przedstawiciele GetBacku.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

„Plan naprawczy musi zostać zweryfikowany, mamy coraz więcej wiedzy. Proces weryfikacji zajmie nam pewnie 2-3 miesiące. Musimy ograniczyć koszty, tutaj pewne działania już zaczęliśmy” – powiedziała Magdalena Nawłoka, członek zarządu.

„Musimy udowodnić, że firma jest w stanie prowadzić windykacje, priorytetem jest przywrócenie sprawności operacyjnej. Chcemy mieć pełny obraz sytuacji” – dodała.

W jej ocenie plan restrukturyzacji jest "realistyczny".

Spółka przedstawiła w środę wstępne, skonsolidowane sprawozdanie za 2017 rok, mimo że audytor, firma Deloitte, nadal pracuje nad przygotowaniem swojej opinii.

„Uznaliśmy, że dalsze utrzymywanie tej niewiedzy nie ma sensu. Nie ma opinii audytora do sprawozdania, co oznacza, że potencjalnie może ono ulec zmianie. Dzisiaj, w ocenie zarządu, uważam, że stan aktywów na koniec 2017 roku w miarę dobrze odzwierciedla wartość tych aktywów” – powiedział Przemysław Dąbrowski, który 22 maja został prezesem spółki.

Poinformował, że spółka współpracuje z audytorem i widzi, że jest wola by zakończyć to badanie.

„Rozmawiamy z bankami, obligatariuszami, współpracujemy z regulatorem, dostarczamy wszelkich danych” – powiedział Dąbrowski.

GetBack podał, że wartość aktywów pracujących spółki wynosi 1,75 mld zł.

„Pokazujemy cały czas istotne aktywa, mamy sprawnie działającą platformę do windykacji, pracownicy pracują, wypłacamy na czas pensje, nie mamy z tym problemów. Daje to wiarę zarządowi, że jesteśmy w stanie przeprowadzić plan naprawczy” - powiedział Dąbrowski.

Spółka przesunęła termin publikacji raportu za I kwartał. Raport ten ma być opublikowany 29 czerwca, a nie 30 maja, jak zakładano wcześniej.

„W pierwszym kwartale chcemy oczyścić bilans z transakcji, które były wtedy przeprowadzane, ale to nie będzie już taka skala jak w 2017 roku" – powiedział Dąbrowski.

GetBack podał w środę we wstępnym, niezaudytowanym sprawozdaniu finansowym grupy, że strata netto grupy wyniosła w 2017 roku ok. 1,33 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy